Ana içeriğe atla

TEDÜ Kütüphane'de Staj

Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü'nden stajyerler yıl boyunca 6 dönem halinde TED Üniversitesi Ayşe Kütüphanesi'ne kabul edilmektedir.

1. Dönem: Haziran-Temmuz (Yaz Dönemi)

2. Dönem: Temmuz-Ağustos (Yaz Dönemi)

3. Dönem: Ağustos-Eylül (Yaz Dönemi)

4. Dönem: Güz Dönemi (Dönem Dönemi)

5. Dönem: Sömestr Tatili (Dönem Dönemi)

6. Dönem: Bahar Dönemi (Dönem Dönemi)

Staj başvurusu kabul edilen stajyerler, üniversitelerinin Staj Yönetmeliğinde belirtilen staj süresini tamamlamak zorundadır.

  1. Adım : Stajyer "TED Üniversitesi Ayşe Ilıcak Kütüphanesi Staj Başvuru Formu" nu doldurur. Staj başvuru formu doldurmak için lütfen tıklayınız.
  2. Adım : TED Üniversitesi Ayşe Ilıcak Kütüphanesi Staj Başvuru Formları üniversite yönetimi tarafından değerlendirilerek ön eleme yapılır. Ön elemenin ardından stajyer adayları görüşmeye çağırılır.
  3. Adım : Başvurular değerlendirildikten sonra, staj başvuru formunda yer alan iletişim bilgileri dahilinde adaylara olumlu veya olumsuz dönüş kütüphane yönetimi tarafından yapılır.
  4. Adım : Kütüphane yönetimi tarafından olumlu dönüş yapılan ve staj başvurusu kabul edilen adaylar staj kabul evraklarını en kısa sürede staj koordinatörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Staj kabul evrakları,

* Staj koordinatörleri tarafından TED Üniversitesi Ayşe Ilcak Kütüphanesi’ne hitaben yazılan ve kütüphanemiz tarafından kabul gören öğrencilerin isimlerini içeren dilekçe,

*Zorunlu staj uygulamaları başvuru formu (Staj Koordinatörü imzalı),

* Öğrenim görmekte olduğu üniversite tarafından sigortalanacağına dair yazı/sigorta bildirim yazısı

Önemli Not : İstenen belgeleri 10 iş günü içerisinde teslim etmeyen stajyer adaylarının başvurusu iptal edilerek yedek adaylar başvuru sürecine dahil edilecektir.

Her staj dönemi için en fazla  öğrenci kabul edilir.

Staj süresince yemek hizmeti TED Üniversitesi Ayşe Ilıcak Kütüphanesi tarafından sağlanır.

Staj döneminde, stajyerlerin tüm günleri planlanır ve haftalık olarak hazırlanmış olan program staj başlangıcında kendilerine staj koordinatörlüğü tarafından iletilir.

Program dahilinde stajyer öğrencinin kütüphanenin tüm birimleri ile görüşmesi, iş başı eğitimler alması, toplantılar yapması, uygulamalarda bulunmasının yanı sıra stajyerlere üniversite EBYS süreci ve arşivcilik ile ilgili bilgilendirme ve uygulamalar yapması için ortam sağlanır.

Stajyerlerin staj süresince her cuma mesai bitiminden önce ilgili hafta boyunca deneyimlerini ve gözlemlerini "tedukutuphanesindestaj" bloğunda paylaşmaları zorunludur. Blog sayesinde, stajyer adaylarına TEDU Ayşe Ilıcak Kütüphanesi’nde staj hakkında fikir sahibi olmaları hedeflenirken, kurumsal bellek oluşturma çalışmalarına katkı sağlanmaktadır.

Kütüphane staj blogu için tıklayınız.

Staj programına katılan öğrenciler Ayşe Ilıcak Kütüphanesi bünyesinde tüm personel için geçerli kurallara uymak zorundadır (Mesai saatleri, genel çalışma kuralları vb.). 

Stajyerlerin staj süreleri boyunca giriş ve çıkış saatleri staj devam formu ile kontrol edilir. Stajyerlerin staja devamı zorunludur. Devamsızlık yapan stajyerlerin durumları ilgili staj koordinatörlüklerine kütüphane yönetimi tarafından yazılı olarak bildirilir.

 Ayrıntılı bilgi için lütfen kütüphane personeli ile iletişime geçiniz.

 Sebahat Keçici

  • Telefon: (312) 585 0147
  • E-mail: sebahat.kecici@tedu.edu.tr