Ana içeriğe atla

Ödünç Alma

Kitaplar

 • Akademik personel 5 kitabı 30 gün; yüksek lisans öğrencileri 5 kitabı 30 gün; lisans öğrencileri 3 kitabı 15 gün; idari personel 3 kitabı 30 gün süreyle ödünç alabilir.
 • Uzun süreli ödünç verilen kitapların iade tarihinde getirilmemesi durumunda, günlük gecikme cezası 50 Kr' tur.
 • Okuyucular, ödünç alma süresi dolan kitaplarının süresini sistemden ve/veya kütüphaneye gelerek ilgili görevli aracılığıyla uzatabilirler.
 • Okuyucular, başka bir okuyucu tarafından ödünç alınmış kitapları ayırtabilirler.

Dergiler

 • Akademik personel 3 dergiyi 3 gün; yüksek lisans öğrencileri 3 dergiyi 3 gün; lisans öğrencileri 3 dergiyi 3 gün; idari personel 3 dergiyi 3 gün süreyle ödünç alabilir.
 • Dergilerin iade tarihinde getirilmemesi durumunda, günlük gecikme cezası 50 Kr' tur.
 • Okuyucular, ödünç alma süresi dolan dergilerin süresini sistemden ve/veya kütüphaneye gelerek ilgili görevli aracılığıyla uzatabilirler.
 • Okuyucular, başka bir okuyucu tarafından ödünç alınmış dergileri ayırtabilirler.

Referans Koleksiyonu

Referans koleksiyonunda bulunan kitaplar ile tezler ve standartlar ödünç verilmez. Bu kaynaklardan Kütüphane içerisinde ve/veya fotokopi yolu ile yararlanılabilir.

Kitap Dışı Materyaller

 • Laptop: Laptoplar öğrenci kimlik kartı karşılığında 3 saat süre ile ödünç verilmektedir. Laptop, kullanıcıya şarj aleti ve taşıma çantası ile teslim edilir. İade esnasında da yine aynı şekilde teslim alınır. Eğer laptop için sıra yok ise kullanıcı 1 kere uzatma hakkına sahiptir. Ayırtma işlemi yapılmış olan laptoplar için kullanıcıya tedu.edu.tr uzantılı mail adresine bilgilendirme maili atılır. Mail saatini takip eden 15 dk. İçerisinde alınmayan laptop için ayırtma işlemi iptal edilir. Cihaza verilen zarardan kullanıcı sorumludur.
 • Hesap Makinesi: Hesap makineleri öğrenci kimlik kartı karşılığında 3 saat süre ile ödünç verilmektedir. Eğer hesap makinesi için sıra yok ise kullanıcı 1 kere uzatma hakkına sahiptir. Cihaza verilen zarardan kullanıcı sorumludur.
 • Ipad: Ipadler öğrenci kimlik kartı karşılığında 3 saat süre ile ödünç verilir. Ipadler sadece belirli ders kitaplarının elektronik versiyonlarına erişmek amacıyla kullanıma sunulur. Hangi ipad de hangi kitabın yüklü olduğu bilgisine kullanıcı katalog taraması yaparak erişebilir. Eğer  ipad için sıra yok ise kullanıcı 1 kere uzatma hakkına sahiptir. Cihaza verilen zarardan kullanıcı sorumludur.
 • Grup Çalışma Oda Anahtarları: Oda anahtarları, oda rezarvasyon saatinden 15 dk. önce D blok bankosundan ödünç alınmalıdır. Rezervasyon saati 15 dk. geçmiş olmasına rağmen hala oda anahtarını teslim almamış kullanıcının rezervasyonu iptal edilir ve oda sıradaki kullanıcıya devredilir. 
Üye GrubuYayın SayısıÖdünç Alma SüresiUzatma HakkıKaynak Türü
Akademik Personel530 Gün2 KezKitap, Ciltli Süreli Yayın vb.
Yüksek Lisans/ Doktora Öğrencileri530 Gün2 KezKitap, Ciltli Süreli Yayın vb.
Lisans Öğrencileri321 Gün2 KezKitap, Ciltli Süreli Yayın vb.
İdari Personel321 Gün2 KezKitap, Ciltli Süreli Yayın vb.
Akademik Personel33 Gün2 KezSüreli Yayınlar
Yüksek Lisans/ Doktora Öğrencileri33 Gün2 KezSüreli Yayınlar
Lisans Öğrencileri33 Gün2 KezSüreli Yayınlar
İdari Personel33 Gün2 KezSüreli Yayınlar
Akademik Personel13 Gün-Laptop
Yüksek Lisans/ Doktora Öğrencileri13 Gün-Laptop
Lisans Öğrencileri13 Gün-Laptop
İdari Personel13 Gün-Laptop
Akademik Personel13 Gün-Hesap Makinesi
Yüksek Lisans/ Doktora Öğrencileri13 Gün-Hesap Makinesi
Lisans Öğrencileri13 Gün-Hesap Makinesi
İdari Personel13 Gün-Hesap Makinesi