Ana içeriğe atla

Oku ve Yayımla Anlaşmaları

Dönüştürücü anlaşmalar olarak da bilinen Oku ve Yayımla anlaşmaları kapsamında abonelik ücretleri ve makale işlem ücretlerini içeren tek bir anlaşma yapılmaktadır. Kütüphanemizin ANKOS aracılığıyla yaptığı Oku ve Yayımla anlaşmalarının detayları aşağıda yer almaktadır.

ACM Open

 

 

 

 

Kütüphanemizin erişime sunduğu elektronik kaynaklardan Association for Computing Machinery (ACM) veri tabanı için 2023 yılı kapsamında Oku ve Yayımla anlaşması yapılmıştır. Anlaşma gereği ACM dergilerindeki yayınlarda ve konferans bildirilerinde üye kurumların yazarlarından makale işlem ücreti alınmayacaktır. Yayımlanacak makale sayısında herhangi bir sınırlama olmayacaktır.

Veri tabanına erişim için tıklayınız.

Broşür için tıklayınız.

Cambridge Open

 

 

 

 

Kütüphanemizin erişime sunduğu elektronik kaynaklardan Cambridge Journals Online veri tabanı için 2023 yılı kapsamında Oku ve Yayımla anlaşması yapılmıştır. Anlaşma gereği Hybrid ve Gold Open Access dergilerde üye olan kurumların yazarlarından makale işlem ücreti alınmayacaktır ve yayımlanacak makale sayısında herhangi bir sınırlama olmayacaktır.

Veri tabanına erişim için tıklayınız.

Anlaşma detayları için tıklayınız.

Broşür için tıklayınız.

 

OKU VE YAYIMLA

 

 

 

 

 

Kütüphanemizin erişime sunduğu elektronik kaynaklardan Oxford Journals Online veri tabanı için 2023 yılı kapsamında Oku ve Yayımla anlaşması yapılmıştır. Anlaşma gereği Hybrid dergilerde üye olan kurumların yazarlarından makale işlem ücreti alınmayacaktır ve yayımlanacak makale sayısında herhangi bir sınırlama olmayacaktır.

Veri tabanına erişim için tıklayınız.

Anlaşma detayları için tıklayınız.

Dergi listesi için tıklayınız.

wiley

 

 

 

 

 

TÜBİTAK ULAKBİM tarafından yürütülen EKUAL Projesi kapsamında, Wiley “Oku ve Yayımla” (Read and Publish) anlaşması imzalandı. Anlaşma kapsamında üniversitemizin araştırmacıları Web of Science (WOS)’da yer alan, Q1 ve Q2 Grubu Wiley Hibrit ve Wiley Gold Dergilerinde (Hindawi hariç) “Research Article”, “Review Article”, “Data Article” ve “Rapid Publication” türündeki yayınları APC (Article Processing Charge) ödemeden açık erişimli olarak yayımlayabilecektir. Anlaşmada "yıllık açık erişim makale yayımlama kotası" bulunmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Dergi listesi için tıklayınız.

spn

 

 

 

 

 

TÜBİTAK ULAKBİM tarafından yürütülen EKUAL (Elektronik Kaynaklar Ulusal Akademik Lisansı) Projesi kapsamında Springer Nature’a ait elektronik dergilerin erişim anlaşması 2024-2026 dönemini kapsayacak şekilde “Oku & Yayımla” (Read & Publish) modeline dönüştürülmüştür. Anlaşma kapsamında; EKUAL tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda Springer Hibrit dergilerinde 2024-2026 dönemini kapsayacak şekilde açık erişim makale yayınlama olanağı sağlanacaktır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yazar rehberi için tıklayınız.

sage journals

Kütüphanemizin erişime sunduğu elektronik kaynaklardan Sage Journals veri tabanı için 2024 yılı kapsamında Oku ve Yayımla anlaşması yapılmıştır. Anlaşma gereği hibrit dergilerde, üye olan kurumların yazarlarından makale işlem ücreti indirimli olarak alınacaktır.

Hibrit dergi listesi için tıklayınız.