Ana içeriğe atla

Hakkımızda

TEDÜ Ayse Ilıcak Kütüphanesi, toplamda 80.000 adet basılı kitap kapasitesi, 250 adet öğrenci çalışma koltuğu ve masası, 40 adet tarama terminali ile kullanıcılara hizmet vermektedir. Öğrenci, akademik ve idari personel kütüphaneyi çalışma saatleri içerisinde kullanabileceği gibi, Kütüphane’de kullanıcılar dizüstü bilgisayarları ile kablosuz erişim ve kütüphane içerisinde yer alan tarama terminalleri ile internete erişebilmektedir. Kütüphane personeli kullanıcılara her türlü danışma hizmeti verebileceği gibi istenildiği taktirde bireysel ve/veya grup başvurular olduğu taktirde oryantasyon hizmeti de verilmektedir.

TEDÜ Ayse Ilıcak Kütüphanesi, hizmet ve faaliyetlerini üniversitenin hedefleri doğrultusunda yürütür. Dinamik, sürekli gelişen ve öğrenci merkezli eğitime paralel olarak kütüphanemiz sizlere hizmet vermektedir.

Misyonumuz; Üniversitesinin eğitim, öğretim ve araştırma programlarının sürdürülmesi ve geliştirilmesinde etkin rol oynamak; TEDÜ öğretim elemanlarının, öğrencilerinin ve idari personelin her tür bilgi ve belge gereksinimini karşılamak; kullanıcılarının bilgi kullanma ve üretme alışkanlığı kazanmalarını desteklemek için ortamı sağlamak.