Ana içeriğe atla

MOBBIG 53'

MOBBIG53

Tarih:  Date

Mimarlık Okulları Bölüm Başkanları İletişim Grubu’nun 53. Buluşması 25-26 Kasım 2022 tarihlerinde "BERABERE; Sürdürülebilir Çevreler için Katılımcı, Disiplinler-arası ve Çok-Aktörlü İletişim" temasıyla TED Üniversitesi Mimarlık Bölümü ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıda tüm mimarlık eğitimcilerini ve akademisyenleri, güzel, adil ve sürdürülebilir bir gelecek için “neler yapabiliriz?” sorusu ile birlikte “diğerleri neler yapıyorlar?” sorusunu sormaya ve yanıtları çok-disiplinli bir ortamda beraber tartışıldı ve ortak kararlar alınarak çözüm önerileri üretildi.

Programda Kütüphane Yöneticimiz Merve Eryılmaz ve Kütüphane Uzman Yardımcımız Müberra Yılmaz “Kütüphanecilik, belgeleme,, eğitim, sürdürülebilirlik ve mimarlık” başlıklı atölyenin yürütücüsü olarak görev aldılar. Mimarlık eğitimi ve kütüphaneler, belgelemenin önemi, kurum hafızası ve açık erişim, sürdürülebilirlik ve eğitimde fırsat eşitliği üzerindeki kütüphanelerin rolü gibi bir çok konu tartışılmaya açılarak mimarlık eğitimi ve kütüphaneler/kütüphanecilik bakış açısıyla değerlendirilerek farkındalık yaratılmaya çalışıldı.

 MOBBIG 53 programı detayları için tıklayınız.