Kim Kimdir

 

Merve ERYILMAZ

Kütüphane Sorumlusu

1989 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünde eğitimini tamamlayan Merve Eryılmaz, Bodrum İlçe Halk Kütüphanesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphanede stajyer olarak görev aldı. 2009-2011 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kütüphanesi’nde part-time öğrenci sıfatıyla çalıştı. Alanıyla ilgili birçok seminer, kongre, konferanslara katılan Çetinkaya katıldığı bazı sempozyumlar da görev aldı.Ankara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü bünyesinde oluşturulan ‘Bilgi Topluluğu’ adlı toplulukta yer alarak, topluluğun yürüttüğü köy okullarına kitap destek kampanyalarında aktif olarak yer aldı.

Mart 2011 de Türk Kütüphaneciliği adlı dergide ‘Kullanıcı Odaklı Olarak Kurulan Büyük Kütüphane’de Staj’ adlı okuyucu mektubu yayınlandı.

2011 yıllında Hollanda’ ya giderek ‘TU Delft University’ tarafından düzenlenen kütüphane ve kütüphanecilik eğitime katıldı. Roterdam Erasmus Üniversitesin’e personel değişim programı kapsamında 2014 yıllında giden Eryılmaz, Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalıda Yüksek Lisans öğrenimini 2015 yıllında tamamladı.

Ankara Adliyesi'nde Kamu ve Ceza Bilirkişiliği yapan Merve Eryılmaz Ağustos, 2012 tarihi itibari ile TED Üniversitesi Ayşe Ilıcak Kütüphane Sorumlusu görevini yürütmektedir.

Telefon: (312) 585 0083 
E-mail: merve.cetinkaya@tedu.edu.tr

Melek ÖZ

Kütüphane Uzmanı / Kütüphaneci

Web Hizmetleri + Sosyal Medya / Dolaşım Hizmetleri / Doküman Sağlama Hizmetleri (ILL) / Kullanıcı Hizmetleri

1991 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nde eğitimini tamamlayan Melek Öz, Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesi ve Türkiye Barolar Birliği’nde stajyer olarak görev aldı. 2011-2013 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kütüphanesi’nde part-time öğrenci sıfatıyla çalıştı.

Eylül 2014'den beri TED Üniversitesi Ayşe Ilıcak Kütüphanesinde Kütüphane Uzmanı olarak görev almaktadır.

Telefon: (312) 585 0084 
E-mail: melek.oz@tedu.edu.tr

Hande HANAY ATASAGUN

Kütüphane Uzmanı / Kütüphaneci

Kataloglama Hizmetleri / Süreli Yayın Hizmetleri / Sağlama Hizmetleri / E-Kaynaklar

1989 yılında Isparta’da doğdu. Ankara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünde eğitimini tamamlayan Hande HANAY ATASAGUN, Isparta Halil Hamit Paşa İl Halk Kütüphanesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi Kütüphanesi’nde stajlarını tamamladı. Alanıyla ilgili birçok seminer, kongre, konferanslara katılan Atasağun, çeşitli kurslara giderek sertifika almaya hak kazandı.

2013 yıllında Çanakkkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kütüphanesi’nde Katalaoglama ve Sınıflama Biriminde görev aldı. 2014 yıılında kariyer hayatına Başkent Üniversitesi Kütüphanesi’nde devam etmeye başladı.

Hande HANAY ATASAĞUN  Haziran, 2016 tarihi itibari ile TED Üniversitesi Ayşe Ilıcak Kütüphanesi’nde Kütüphane Uzmanı görevini yürütmektedir.

Telefon: (312) 585 0183 
E-mail: hande.atasagun@tedu.edu.tr

Enes ÇELİK

Kütüphane Uzmanı / Kütüphaneci

E-Kaynaklar / Kütüphane Teknolojileri / Web Hizmetleri

1992 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi kütüphanelerinde stajını tamamladı.  2013-2015 yılları arasında birçok kataloglama ve dijitalleştirme projelerinde çalıştı. 2015-2016 yılları arasında Ankaref Bilişim Teknolojileri’nde ürün uzmanı olarak çalıştı.

Alanıyla ilgili birçok çalıştay ve konferanslarda görev alan Çelik, 2014 yılında Stockholm’de Media Sapiens – Fundraising Through Media Training adlı Erasmus+ projesine katılarak Youthopass sertifikası aldı. Bu bağlamda Türk Kütüphaneciliği Dergisi’nde “Bir Gençlik Projesi Deneyimi: Hayat Boyu Öğrenme/ Media Sapiens” adlı yazısı yayınlandı.

Enes Çelik, Ocak 2017 tarihi itibari ile TED Üniversitesi Ayşe Ilıcak Kütüphanesi’nde Kütüphane Uzmanı görevini yürütmektedir.

Telefon: (312) 585 0145 
E-mail: enes.celik@tedu.edu.tr

 

 Haydar TEKİN

Kütüphane Uzmanı / Kütüphaneci

E-Kaynaklar / Kütüphane Teknolojileri (teknik altyapı, donanım bakım) / Konu Kütüphaneciliği

1992 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Mantis Yazılım Danışmanlık şirketinde stajını tamamladı. 2014 yılında Bilkent Üniversitesi Kütüphanesinde part-time çalıştı. Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nde Tezli Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

2015 yılında Hollanda’da The Hague University of Applied Sciences’ta Erasmus programı kapsamında bir dönem öğrenim gördü.

Haydar Tekin,  Ekim 2017 tarihi itibari ile TED Üniversitesi Ayşa Ilıcak Kütüphanesi’nde Kütüphane Uzmanı görevini yürütmektedir.

Telefon: (312) 585 0145 
E-mail: 
haydar.tekin@tedu.edu.tr 

Kütüphane Komisyonu

Yrd. Doç. Dr. Afet Derin İNAN
Mimarlık Fakültesi

Yrd. Doç. Dr. Müge Çelik ÖRÜCÜ
Eğitim Fakültesi

Doç. Dr. Zehra ÇAĞNAN
Mühendislik Fakültesi

Okutman Eren ÖZASLAN
İngilizce Dil Okulu / ELS

Merve ERYILMAZ
Kütüphane Sorumlusu

Part-Time Öğrencilerimiz

Ozan Dost Şahin  / Mühendislik Fakültesi

Şeyma Ustabulut / İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İdil Gökçe Demirtaş / Mühendislik Fakültesi