TEDUlib'de staj

Bilgi ve Belge Yönetimi bölümlerinden stajyer alımı yaz aylarında (Haziran-Temmuz/Temmuz-Ağustos ve Ağustos-Eylül) olmak üzere 3 dönemde yapılır. Staj başvuruları Nisan ayı sonuna kadar bizzat kabul edilir. Staj başvurusu yapan öğrencilerin tümü görüşmeye çağrılır. Her staj dönemine maksimum 2 öğrenci kabul edilir. En geç Mayıs ayı sonunda staj başvurusu yapan adaylara olumlu veya olumsuz e-mail ile bilgilendirme yapılır. Staj için kabul edilen öğrenciler yemek hizmeti sağlanır.

Staj döneminde, stajyerlerin tüm günleri planlanır ve haftalık olarak hazırlanmış olan program stajı başlangıcında kendilerine iletilir. Program dahilinde stajyer öğrencinin tüm birimler ile görüşmesi, iş başı eğitimler alması toplantılar yapması, uygulamalarda bulunması kütüphaneciliğin dışında stajerlere üniversiteler için ebys ile ilgili bilgilendirme ve uygulamalarda yapması için ortam sağlanır. Stajerlerin staj süreleri boyunca giriş ve çıkış saatlerini imza çizelgesi ile kontrol edilir.

Stajyerlerin staj boyunca öğrendiklerini, gözlemlediklerini paylaştıkları "tedukutuphanesindestaj" adlı bir de kütüphane blogumuz bulunmaktadır. Bu blog staj süresince her cuma mesai bitiminden önce stajyerler tarafından yazılır ve yayınlanır. 

Kütüphane blogunu okumak için tıklayınız.

Ayrıntılı bilgi için lütfen kütüphane personeli ile iletişime geçiniz.